Výstava odhalí putování Karla IV. do kaliningradské oblasti

V rámci sedmistého výročí narození Karla IV. se v univerzitní knihovně koná výstava s názvem Pruská putování Karla IV. Expozici je možné navštívit od 13. října do 18. listopadu.

„Výstava má být svědectvím o poutavých stránkách ruské a české historie. Karel IV. a jeho působení v kaliningradské oblasti jsou vnímány jako snad nejvýznamnější události v dějinách regionu. Návštěvníci výstavy se dozvědí zajímavé informace, které o cestě Karla IV. nejsou příliš známé. Uvidí, jaký vliv měli Češi na vznik a vývoj Kaliningradu. Jedná se o místo, kde se mísí česká, německá a ruská historie,“ řekl ředitel Kaliningradského oblastního historicko-uměleckého muzea Sergej Alexandrovič Jakimov při představování výstavy v Karlových Varech. Na výstavě budou k vidění informační tabule ve dvojjazyčném provedení a fotografie, na kterých jsou zobrazeny fragmenty z historie Kaliningradské oblasti, ale i ukázky dobových oděvů a ozdob.

Výstavu pořádá Ruské centrum při Ústavu jazykové přípravy ZČU za laskavé pomoci Univerzitní knihovny ZČU, ve spolupráci s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze a Generálním konzulátem RF v Karlových Varech.Galerie


Ředitel Kaliningradského oblastního historicko-uměleckého muzea Sergej Alexandrovič Jakimov

Ústav jazykové přípravy

Mgr. Vlasta Klausová

07.10.16


Studetni strojní fakulty absolvovali letní jadernou školu na Ukrajině


Fakulta strojní

44

25.07.17


Tepelský klášter zdobí malby od studentů Sutnarky


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

21

27.07.17


Diplom letos převzalo téměř dva tisíce absolventů


Celouniverzitní

437

17.07.17