Studenti právnické fakulty zabodovali na soutěži SVOČ

Z šestého ročníku mezinárodní Česko-slovenské právnické soutěže o nejlepší studentskou práci (SVOČ) si přivezli studenti Právnické fakulty ZČU hned pět medailí. Skvěle tak uspěli v konkurenci více než 60 studentů z pěti právnických fakult.

Mezinárodní soutěž se konala 21. až 23. září na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Plzeňskou právnickou fakultu reprezentovalo osm studentů a absolventů, přičemž se jim ve velmi silné konkurenci podařilo získat dvě první, dvě druhá a jedno třetí místo.

Konkrétně jde o Elišku Fischerovou (1. místo v sekci správního práva, finančního práva, práva sociálního zabezpečení a práva životního prostředí), Simonu Ulčovou (1. místo v sekci římského práva a právních dějin), Andreu Hodinovou (2. místo v sekci teorie práva, ústavního práva a lidských práv), Vojtěcha Vrbu (2. místo v sekci římského práva a právních dějin za soutěžní práci předloženou ve spoluautorství s Pavlem Homolkou) a Petra Tenglera (3. místo v sekci trestního práva).

Celkově se naši studenti umístili na druhém místě za studenty z pořádající Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Poděkování za výborné výkony zaslouženě náleží nejen „medailistům“, ale i ostatním reprezentantům.

Fakulta právnická

Kateřina MODRÁ

07.10.16

Jak vypadá inkluzivní vzdělávání v praxi?

14.04.17

Texty pro otrlejší děti aneb když je tatínek psychiatrem

13.04.17

Konference přiblížilia přeshraniční spolupráci záchranářů