ZČU navštívili emeritní profesoři z Německa

Prohlédli si prostory výzkumného centra NTIS a fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

V úterý 11. října navštívila Západočeskou univerzitu v Plzni skupina emeritních univerzitních profesorů z Německa, sdružených v nadaci Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit. Tato nadace financovala například každoroční exkurze plzeňských studentů germanistiky do Německa či podpořila česko-německé konference univerzit v Plzni a v Chemnitz "Dobří sousedé - špatní sousedé?"

V nadaci působí také prof. Elke Mehnert, která vyučuje na katedře německého jazyka Fakulty pedagogické ZČU a na Technické univerzitě v Chemnitz. Její interdisciplinární česko-německé semináře se staly základem pro další přeshraniční spolupráci, která později vyústila například ve vznik Česko-saské vysokoškolské iniciativy. Západočeská univerzita v Plzni jí před rokem udělila čestný titul „doctor honoris causa“.

Po přijetí rektorem Miroslavem Holečkem a krátkém představení univerzity si návštěva prohlédla laboratoře ve výzkumném centru NTIS a kreativní prostory fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Prof. Elke Mehnert

Rektor Holeček a prof. Elke Mehnert

Návštěva ve výzkumném centru NTIS

Německé hosty přijal také děkan FDULS Josef Mištera.

Kamila Kolářová

11.10.16

Ministr financí přijede přednášet na ekonomickou fakultu

Fakulta ekonomická