Víte, kde (ne)publikovat?

Univerzitní knihovna každoročně podporuje celosvětovou akci Open Access Week, i letos připravila dvě přednášky: Vědec versus predátor a Open Journal System.

Predátorské časopisy a predátorští nakladatelé představují v současnosti závažný problém ve vědeckém publikování - absencí recenzního řízení a přijímáním nekvalitních textů snižují důvěryhodnost akademické obce a akademického publikování. Za účelem generování zisku se zaštiťují podvodnými metrikami, neexistujícími identifikátory a mylně uvádějí svou indexaci v prestižních databázích. Některé články publikované v predátorských časopisech byly odeslány do RIV (včetně článků ZČU). V přednášce se seznámíte s postupy, jak predátorské časopisy a nakladatele identifikovat a jak se publikování u predátorů vyhnout.

Pokud chcete zjednodušit a zautomatizovat redakční činnosti a mít efektivní webovou prezentaci časopisu, bude Vás zajímat druhý seminář zaměřený na open source redakční systém Open Journal System.

Přednášky se konají v pondělí 24.10. od 10 hodin a od 14 hodin (Vědec versus predátor) a ve středu 26.10. od 10 hodin a od 14 hodin (Open Journal Systém) ve studovně UB136 – přístup z haly Univerzitní knihovny na Borech.

Více informací o Open Access weeku a obecně o Open Access naleznete na webu Univerzitní knihovny.

Galerie


Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

14.10.16


Letošní Veletrh pracovních příležitostí přivítá rekordní počet vystavovatelů


Celouniverzitní

367

15.03.17


Výzkumné centrum RTI se představilo na veletrhu VVI 2017


Fakulta strojní

70

17.03.17


Peter Besl z Univerzity v Řezně bude přednášet na filozofické fakultě


Fakulta filozofická

27

17.03.17