Plzeňské divadlo zve na vyprávění našeho největšího shakespearologa

Martin Hilský dorazí v sobotu 22. října v 15 hodin do Plzně, aby na Nové scéně plzeňského divadla představil nejen hru Sen noci svatojánské, ale také fenomén zvaný Shakespeare. Studenti mají vstup za zvýhodněné vstupné.

Martin Hilský patří k našim předním překladatelům a znalcům Shakespearova díla. Královnou Alžbětou II. byl dokonce za své překlady jmenován čestným členem Řádu Britského impéria. Zajímavostí je, že první Shakespearovou hrou, kterou Martin Hilský přeložil, byl právě Sen noci svatojánské, jejíž premiéru plzeňské Divadlo J. K. Tyla právě chystá. Během vyprávění Martina Hilského bude znít koncertní křídlo prestižní značky Steinway & Sons.

Vstupenky za zvýhodněné vstupné 70 korun pro studenty ZČU jsou k zakoupení zde nebo v pokladnách divadla.

Kateřina MODRÁ

18.10.16

Katedra hudební výchovy otvírá od září kroužky pro děti

25.05.17