Na novém chytrém řešení pro Plzeň v oblasti dopravy se podílí pracovníci z NTIS

V rámci projektu OpenTransportNet začleněného v oblasti výzkumu Využití otevřených dat Výzkumného programu 6 centra NTIS, byl ve spolupráci s firmami EDIP s.r.o., HSRS s.r.o. a městem Plzeň vytvořen nový pilotní projekt, který simuluje vývoj dopravy při uzavírkách ve městě.

Projekt se zabývá simulací dopravy při nadcházejících omezeních dopravy na Klatovské třídě od Zoologické zahrady směrem do centra a uzavřením Mikulášské ulice v oblasti hlavního vlakového nádraží. Jedná se o simulace vývoje dopravy při zmíněných uzavírkách s dopadem na ostatní, nejen páteřní, komunikace v Plzni. Tento model navíc může posloužit nejen pro predikci vývoje dopravy ve městě při uzavírkách komunikací, ale v budoucnu i pro koordinaci při výstavbě nových dopravních staveb.
Vizualizace simulace zatížení komunikační sítě při plánovaných uzavírkách Klatovské třídy a Mikulášské ulice je k dispozici na následujících odkazech - zobrazení intenzity dopravy v absolutních číslech a v relativním vztahu k současnému stavu.
Pilotní projekt byl představen na středeční tiskové konferenci magistrátu města Plzně k tématu Plzeň jako Smart City, informují o něm také servery novinky.cz, qap.cz a oficiální facebookové stránky města Plzně.
foto: plzen.eu

Fakulta aplikovaných věd

Pavel Hájek

19. 10. 2016