Elitní vědci se sešli na workshopu v Plzni

Fakulta aplikovaných věd uspořádala mezinárodní workshop z algebraické teorie grafů, který se konal ve dnech 2.-7. října v Hotelu Trend v Plzni.

Workshopu podpořeného z projektu Centra excelence - Institutu teoretické informatiky se zúčastnili vědci z mnoha evropských zemí, Kanady, USA a Izraele, včetně světoznámých matematiků, jako jsou Chris Godsil (University of Waterloo) nebo Willem H. Haemers (Tilburg University). Kromě zvaných přednášek na workshopu proběhly diskuse o současném stavu výzkumu v algebraické teorii grafů. Význam této oblasti spočívá ve vývoji metod a modelů pro řešení problémů diskrétní matematiky, kombinatoriky a informatiky. Z praktického hlediska jde zejména o aplikace v oblasti kódování a kryptografie, zpracování a přenosu informací, návrh komplexních modelů sítí s předepsanými parametry nebo výpočty chemických a fyzikálních vlastností chemických struktur a nanomateriálů na základě jejich modelů. Další informace o workshopu jsou k dispozici na webových stránkách akce.

Fakulta aplikovaných věd

Kamila Kolářová

21.10.16

Budoucí učitelé vyrazili na studijní exkurzi do Regensburgu