Ekonomická fakulta přivítala studenty z německé partnerské školy

Fakulta ekonomická hostila 2. až 4. listopadu exkurzi studentů z německé partnerské vysoké školy Hochschule Hof Universit.

S fakultou podnikové ekonomiky při Hochschule Hof se již několik let  úspěšně naplňuje spolupráce typu double degree na bakalářském stupni, o kterou je zejména na české straně velký zájem. Jedná se totiž o prestižní studium zakončené získáním dvou titulů.

Pro účastníky exkurze byl připraven bohatý program. První den navštívili německou dceřinou firmu Eurosoftware s.r.o , která je významným zaměstnavatelem absolventů ZČU v oblasti informatiky a výpočetní techniky. V odpoledních hodinách se uskutečnila interaktivní prohlídka města Plzně za podpory Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM. Žádaná byla také prohlídka pivovaru Pilsner Urquell a společná večeře v restauraci na Spilce příjemně zakončila v doprovodu živé hudby náročný den.

Druhý den pak patřil Praze. V dopoledních hodinách byli účastníci exkurze přivítáni na půdě AHK Prag (Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze) na Václavském náměstí. V odpoledních hodinách si s profesionální průvodkyní prošli střed Prahy, a poté se autobusem vypravili na Pražský hrad a památky v okolí.

Poslední den byli účastníci exkurze slavnostně přivítáni na půdě ZČU, poté si vyslechli přednášku Ivety Ptáčníkové z organizace Europe Direct Plzeň na téma uprchlické krize, postojů EU, České republiky a Spolkové republiky Německo. Následovala prohlídka univerzitního kampusu pod vedením ředitelky Zahraničních vztahů ZČU Heleny Marie Adjal. Obzvláště pozitivně hodnotili účastníci exkurze návštěvu pracoviště FDULS. V odpoledních hodinách navštívila exkurze Wellness hotel Komorní hůrka poblíž Františkových lázní a seznámila se zde s konceptem marketingového zacílení jednotlivých segmentů. Celý program zakončila plánovaná prohlídka města Františkovy lázně.

Celá akce významně povýšila vnímání Plzně a České republiky vůbec v očí našich sousedů a vzbudila zájem u německých studentů o studium na ZČU v Plzni.

Fakulta ekonomická

Barbara Trojanowská

04.11.16

Výstava Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatr se přesouvá do DEPO2015