Divadlo J. K. Tyla zve studenty a zaměstnance ZČU na koncertní lahůdky za zvýhodněné vstupné

Naděje světové opery se scházejí v Plzni, a to ve dvou koncertech v Divadle J. K. Tyla. Studenti mohou koncert navštívit za 70 Kč, pro zaměstnance ZČU nabízí divadlo 50% slevu.

V sobotu 12. listopadu se ve Velkém divadle uskutečnil první koncert, na kterém se představili laureáti Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Soutěž, která se v Karlových Varech koná již jedenapadesát let, pomohla nastartovat úspěšnou kariéru mnoha světově proslulých pěvců včetně Gabriely Beňačkové, Evy Urbanové nebo Adama Plachetky. Každoročně se v západočeských lázních schází okolo stovky mladých pěvců z celého světa a jejich umění hodnotí mezinárodní porota složená z významných osobností na poli klasické hudby. Kromě již zmiňované Gabriely Beňačkové v porotě zasedá Eva Randová, Antonio Carangelo nebo ředitel Divadla J. K. Tyla Martin Otava. Předseda poroty, legendární tenorista Peter Dvorský, také uvedl plzeňský koncert vítězů a doprovodil jej osobními vzpomínkami. Za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru, který řídil dirigent František Drs, zazněly oblíbené árie z oper Turandot, Trubadúr, Tosca či Madam Butterfly. 

Druhý koncert, na kterém se již letos podruhé ve Velkém divadle představí pěvci z operního studia Univerzity Britské Kolumbie, se koná 3. prosince ve Velkém divadle. Diváci je znají již z jejich únorového galakoncertu, kde zpěváci zaujali nejen skvělými pěveckými výkony, ale také svým, u koncertů nevídaným, hereckým nasazením. Na adventním koncertu se diváci se mohou těšit na árie z Wagnerových oper Tannhäuser, Valkýra a Mistři pěvci norimberští. Dále zazní úryvky z Mozartových oper Únos ze serailu a Don Giovanni, árie z Beethovenova Fidelia a mnoho dalších. Třešničkou na dortu budou árie z Rusalky a Prodané nevěsty, zpívané zahraničními pěvci v originále. Ostatně perfektní češtinou zaujali interpreti z Kanady už během svého prvního vystoupení v Plzni. Jejich obliba v české operní literatuře pramení z dlouholeté spolupráce a přátelství zakladatelky studia, paní profesorky Nancy Hermiston, a šéfdirigenta orchestru DJKT Norberta Baxy.

Více představení za zvýhodněné vstupné pro studenty a zaměstnance ZČU najdete na stránkách DJKT.

Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

08.11.16


Studenti pedagogické fakulty se účastní Veletrhu vědy 2017


Fakulta pedagogická

39

09.06.17


Elektrické pohony roztočí na dva dny dění na FEL


Fakulta elektrotechnická

124

06.06.17


Vítězové matematické olympiády byli odměněni na půdě FAV


Fakulta aplikovaných věd

96

30.05.17