Univerzita chystá velký společenský večer pro absolventy a partnery

Letošní oslavy 25. výročí založení ZČU vyvrcholí ve středu 9. listopadu od 18 hodin Slavnostním večerem pro absolventy a partnery univerzity.

Slavnostní večer se odehraje v budově fakulty designu a umění Ladislava Sutnara a jak už samo místo konání napovídá, ke slovu se dostane umění v mnoha podobách. Celý večer otevře vystoupení akrobatických tanečníků z plzeňského tanečně-sportovního studia FitDanceArt nazvané Future now!

Dvě skladby poté zahraje Plzeňská filharmonie s hostujícím dirigentem Ronaldem Zollmanem. Symfonii č. 3 Gaudeamus Igitur zkomponoval Jiří Bezděk z katedry hudební kultury pedagogické fakulty přímo k 25. výročí založení Západočeské univerzity. Následovat bude Koncert pro klarinet a orchestr A dur Wolfganga Amadea Mozarta, který přednese laureátka Pražského jara Ludmila Peterková. Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU doprovodí program multimediální projekcí.

Svým tanečním uměním okouzlí přítomné Vahe Akopjan – ikona streetdance a freestyle dance v České republice. Společně s Josefem Kublou připravili vystoupení s názvem IN-SI-DE The Cirque a The Clowns, která zavedou návštěvníky do prostředí kočovného cirkusu a klaunského života. K tanci a poslechu poté zahrají v rytmu jazzu a swingu Petr Beneš & Jeepers Creepers. Jejich vystoupení podbarví slavnostní raut, během něhož bude prostor pro vzájemná setkávání a povídání.

Kateřina MODRÁ

08.11.16

Nejchytřejší uchazeči jsou na právnické fakultě

Fakulta právnická