Přednáškový cyklus otevře téma mezigeneračních vztahů v současné české rodině

Další díl přednáškového cyklu filozofické fakulty a Studijní vědecké knihovny pokračuje ve středu 16. listopadu od 17 hodin přednáškovým blokem, který představí tři konkrétní empirické výzkumy zaměřené na mezigenerační vztahy v současné české společnosti.

Stárnutí populace představuje jednu z nejzásadnějších změn, jíž bude Evropa v následujících dekádách čelit. Tyto trendy výrazně zasahují i do podoby rodiny. Stáváme se svědky situace, kdy vlivem rostoucí délky života a klesající porodnosti žije vedle sebe po delší dobu více generací, přičemž ve společnosti výrazně stoupá zastoupení lidí vyššího věku. V přednáškovém bloku představí Hynek Jeřábek Vztahy mezi generacemi v situaci pečování, Jaroslava Hasmanová Marhánková pak otevře téma Prarodičovství jako klíčová součást mezigenerační solidarity a opomíjený aspekt české rodinné politiky a závěr bude patřit přednášce Proč jsou (ne)úspěšné mezigenerační přenosy religiozity Jana Váně.

Přednáška nazvaná Mezigenerační vztahy v současné české rodiny se koná ve středu 16. listopadu od 17 hodin ve Vzdělávacím centru SVK PK, Smetanovy sady 2, Plzeň.

Fakulta filozofická

Kateřina MODRÁ

10.11.16

Přednáška představila nejnovější trendy ve fotoelektronové spektroskopii a mikroskopii