Diplomová práce Marka Naggy se probojovala do finále prestižní soutěže

Diplomová práce s názvem Systém pro extrakci informací z kriminalistických textů letošního absolventa fakulty aplikovaných věd Marka Naggy se probojovala do desítky nejlepších v soutěži IT Spy a obstála tak v konkurenci prací dvou tisíc studentů informačních technologií.

Marek Naggy ve své diplomové práci, kterou vypracoval pod vedením Karla Ježka z katedry informatiky a výpočetní techniky, představil program, který dokáže z informací v textu (jména, data, místa…) jako jsou novinové články, soudní spisy nebo kriminalistické dokumenty vytvořit kriminální síť a propojit v ní jednotlivé členy struktury. Na základě výsledků určí klíčové osoby, jejichž odstranění dokáže zničit nebo citelně nabourat celou kriminální síť. Oproti náhodným analýzám může policii usnadnit vyhledávání zločinců, ušetřit čas a až 69 % nákladů. Tento program může pomoci i při práci investigativních reportérů a novinářů.

Porota ocenila především velmi dobrou úroveň zpracování tématu, realizace i experimentální vyhodnocení. Finále soutěže, ze kterého vzejde vítěz, jež obdrží 1000 € na rozvoj projektu se odehraje na začátku prosince.

Soutěž IT Spy je soutěž hodnotící diplomové projekty v oblasti informačních technologií studentů vysokých škol. V současné době je do ní zapojeno přes 20 českých a slovenských univerzit.


Fakulta aplikovaných věd

Kateřina MODRÁ

22.11.16


Děti si již pošesté vyzkoušely studium ekonomie na vysoké škole


Fakulta ekonomická

53

19.07.17


Nejchytřejší uchazeči jsou na právnické fakultě


Fakulta právnická

102

17.07.17


Studenti vymysleli chytré lavičky pro univerzitní kampus


Celouniverzitní

663

13.07.17