Hokejovou bitvu plzeňských univerzit poprvé ovládli medici

Ve středu 23. listopadu porazili mužstvo Západočeské univerzity v Plzni 4:2.

První dvacetiminutovka byla lehce "oťukávací" a oba brankáři, jak Jakub Frček (Lékařská fakulta UK v Plzni), tak Filip Smejkal (Západočeská univerzita v ) drželi neprůstřelnost. Jako první otevřel skóre ve druhé třetině Jakub Faschingbauer a poslal lékařskou fakultu do vedení. Do druhé třetiny tak šla Západočeská univerzita se ztrátou jednoho gólu. Navýšení náskoku přišlo po střele Martina Muchky z vrcholu kruhů. Západočeská univerzita snížila zásluhou Daniela Svobody, který v přesilové hře v polovině třetiny změnil stav na 2:1. Lékaři si ale nechtěli své první vítězství nechat vzít, a to potvrdil i Roman Kala, který zvyšoval na 3:1. Minutu před koncem ještě vykřesal naději pro ZČU Tomáš Blumentrit a opět snížil, ale Miroslav Dušek pečetil půl minuty před koncem vítězství mediků 4:2. Pohár vítězům předali rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček a děkan Lékařské fakulty UK Boris Kreuzberg.

Věra Novotná

24.11.16

Novým děkanem filozofické fakulty se stane David Šanc

Fakulta filozofická