Fakultu ekonomickou navštívil hlavní makroekonom společnosti ERA/ČSOB Jan Bureš

V rámci své návštěvy vystoupil Jan Bureš před studenty s přednáškou na téma, proč se nedaří nastartovat centrálními bankéři v Evropě či USA a Japonsku očekávanou mírnou inflaci.

Ve svém vystoupení se rovněž dotkl očekávaného a tolik diskutovaného ukončení intervencí ČNB proti české koruně. Studenti pak s Janem Burešem vedli velmi zajímavou a podnětnou diskusi. Před přednáškou shrnuli pracovníci plzeňské pobočky ČSOB, kteří Jana Bureše do Plzně pozvali, jaké společné aktivity bankovní dům a fakulta ekonomická uskutečnily, a naznačili rovněž, co dalšího se chystá: například stínování bankovních manažerů, placené stáže pro nejlepší studenty a také „výběrová řízení na nečisto“.

Studenti ekonomických oborů díky těmto aktivitám a společným projektům budou moci udělat první krok směrem ke své budoucí profesní kariéře.

Fakulta ekonomická

Kateřina MODRÁ

25.11.16

Fakulta zdravotnických studií pořádá konferenci o ošetřovatelství