Mezinárodní fotografické sympozium Plzeň vstupuje do pátého ročníku

Sutnarka hostí od 29. listopadu do 1. prosince tradiční mezinárodní sympozium, letos na téma Fotografie v prostoru – prostor ve fotografii.

Mezinárodní fotografické sympozium Plzeň slaví svůj jubilejní pátý ročník. Stalo se již tradicí, že koncem listopadu se na půdu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni sjíždí významné osobnosti světové fotografie. Letos přijali pozvání autoři z Francie, Belgie, Slovenska, Polska, Čech a Nizozemí, aby se formou prezentací, přednášek, diskusí, konzultací a výstav vyjádřili k danému tématu. Název letošního setkání je Fotografie v prostoru – prostor ve fotografii a věnuje se jak aktuálním tendencím, tak současnému technologickému vývoji nejen ve výtvarné fotografii.

Účast na letošním sympoziu letos přijali:
Václav Šedý
Eric Hurtado
Dominika Horáková
Geert Goiris
Fiona Ann Hackett
Jerzy Olek
Friso Spoelstra 

V rámci sympozia se uskuteční také řada výstav. První z nich bude zahájena v úterý 29. listopadu v 17 hodin v galerii Entrée v budově fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (LS 221, 1. patro). Hlavní výstava sympozia, tedy "Fotografie v prostoru - prostor ve fotografii" se otevře ve středu 30. listopadu v 18 hodin v Galerii Ladislava Sutnara. Poslední z výstav, která celé sympozium zakončí, startuje ve čtvrtek 1. prosince od 17 hodin v galerii Inkubátor v budově fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (přízemí).
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

28.11.16


Advokátní kancelář Dentons přednášela o tom, jak dnes vybudovat právní firmu zítřka


Studentské organizace

29

06.12.17


Šachisté si připomněli profesora Miroslava Šimandla


Fakulta strojní

42

12.12.17


Plzeňským vědcům se daří překonávat problémy technologie výroby chytrých oken


NTIS - Nové technologie pro informační společnost

328

06.12.17