Přijďte napsat dopis, a pomoci tak nespravedlivě stíhaným

K tradiční největší mezinárodní akci na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí, kterou pravidelně pořádá Amnesty International, se letos můžete přidat od 8. do 16. prosince v prostoru Kulturka ZČU.

Smyslem akce Maraton psaní dopisů je společně ručně napsat a odeslat co nejvíce dopisů s výzvami vládám vybraných zemí, a upozornit tak na porušování práv konkrétních lidí. Samotným obětem bezpráví je možné zaslat dopis solidarity a vyjádřit jim podporu.

Maraton odstartuje ve čtvrtek 8. prosince slavnostním zahájením, při kterém studenti filozofické fakulty představí nejen celý projekt, ale také jednotlivé případy bezpráví. Těm bude věnováno i šest krátkých filmů. Maraton psaní dopisů potrvá až do 16. prosince a bude doprovázen promítáním filmů s lidskoprávní tématikou.

Podrobný program je k nalezení na stránkách Kulturky.

Kateřina MODRÁ

01.12.16

Studentka Sutnarky uspěla v soutěži o přebal bloku

09.02.18