Po roce opět zasypou led plzeňské arény plyšáci

Ve středu 7. prosince v 18:30 startuje na plzeňském zimním stadionu třetí ročník unikátní akce s názvem „Plyšáková bouře“. Univerzitní hokejový tým Akademici Plzeň se už potřetí pokusí vybrat co nejvíce plyšových hraček pro děti hospitalizované ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Ve středu přivítají Akademici na domácím ledě bratislavské Paneuropa Kings, které letos v říjnu porazili těsně 1:0. V Evropské univerzitní hokejové lize půjde o souboj třetího se sedmým, a ačkoli jsou na tom plzeňští lépe, brankář Jakub Frček rozhodně nečeká lehký souboj: „V Bratislavě to bylo velice vyrovnané utkání, které rozhodl jeden gól, šancí však měly oba týmy dostatek, takže doufám, že se mají diváci na co těšit,“ říká strážce brankoviště Akademiků, který právě v Bratislavě vychytal svou první nulu v sezóně.
Ve středu ale na stadionu nepůjde jen o výsledek. Společně s diváky se totiž hokejisté pokusí vybrat co nejvíce plyšáků pro děti na dětských odděleních ve FN Plzeň. „Plán je jednoduchý – diváci, kteří si s sebou na utkání přinesou plyšového mazlíčka, mají vstup zdarma. Po prvním gólu Akademiků ho vhodí na ledovou plochu a my poté všechny plyšáky odneseme dětem do nemocnice. Při loňském ročníku se vybralo přes pět stovek plyšáků a doufám, že letos se nám toto číslo podaří překonat,“ vybízí k účasti spoluzakladatel a hráč Akademiků Filip Malota.

Kateřina MODRÁ

05.12.16