Na konferenci prezentací v cizích jazycích soutěžili studenti ZČU i středních škol

Seznámit obecenstvo se zajímavým tématem souvisejícím se studovaným oborem, vylepšit své vyjadřovací schopnosti v cizím jazyce, sestavit poutavou prezentaci a zabojovat s trémou. To si dali za cíl účastníci 9. ročníku Konference odborných studentských prezentací, kterou tradičně v listopadu pořádá Ústav jazykové přípravy ZČU.

Přihlášení studenti letos mezi sebou porovnali prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině, španělštině, francouzštině a češtině pro cizince. Soutěžícím následně odborná porota položila související otázky. Studentské prezentace a následné diskuze byly hodnoceny odbornými porotami, ve kterých vedle vyučujících středních škol a členů akademické obce ZČU zasedli i zástupci spolupracujících organizací a sponzorských firem.

Konference se opět konala ve spolupráci se středními školami plzeňského regionu, zapojili se studenti z devíti škol z Plzně a okolí. Účast studentů středních škol byla podpořena finanční odměnou, kterou Ústav jazykové přípravy ZČU získal na základě projektu se Statutárním městem Plzeň.

Zástupci firem zájem studentů o studium cizích jazyků ocenili nejen hodnotnými cenami při vyhlášení výsledků, ale i ve svých vstupech v úvodu konference, kde studentům nabídli stáže, brigády a pomoc při zpracování bakalářských či diplomových prací.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou spolupráci a těšíme se na 10. ročník v listopadu 2017. Studenti, již nyní můžete plánovat svou účast!

Ústav jazykové přípravy

Vlasta Klausová

06.12.16

Na Dětské univerzitě promovaly desítky malých školáků