Na konferenci prezentací v cizích jazycích soutěžili studenti ZČU i středních škol

Seznámit obecenstvo se zajímavým tématem souvisejícím se studovaným oborem, vylepšit své vyjadřovací schopnosti v cizím jazyce, sestavit poutavou prezentaci a zabojovat s trémou. To si dali za cíl účastníci 9. ročníku Konference odborných studentských prezentací, kterou tradičně v listopadu pořádá Ústav jazykové přípravy ZČU.

Přihlášení studenti letos mezi sebou porovnali prezentační a komunikační dovednosti v angličtině, němčině, ruštině, španělštině, francouzštině a češtině pro cizince. Soutěžícím následně odborná porota položila související otázky. Studentské prezentace a následné diskuze byly hodnoceny odbornými porotami, ve kterých vedle vyučujících středních škol a členů akademické obce ZČU zasedli i zástupci spolupracujících organizací a sponzorských firem.

Konference se opět konala ve spolupráci se středními školami plzeňského regionu, zapojili se studenti z devíti škol z Plzně a okolí. Účast studentů středních škol byla podpořena finanční odměnou, kterou Ústav jazykové přípravy ZČU získal na základě projektu se Statutárním městem Plzeň.

Zástupci firem zájem studentů o studium cizích jazyků ocenili nejen hodnotnými cenami při vyhlášení výsledků, ale i ve svých vstupech v úvodu konference, kde studentům nabídli stáže, brigády a pomoc při zpracování bakalářských či diplomových prací.

Děkujeme všem zúčastněným za skvělou spolupráci a těšíme se na 10. ročník v listopadu 2017. Studenti, již nyní můžete plánovat svou účast!


Galerie


Ústav jazykové přípravy

Vlasta Klausová

06.12.16


Na Dětské univerzitě promovaly desítky malých školáků


Fakulta pedagogická

469

09.02.18


Děkan Fakulty filozofické David Šanc byl inaugurován


Fakulta filozofická

144

08.02.18


Studentka Sutnarky uspěla v soutěži o přebal bloku


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

55

09.02.18