Vedení ZČU navštívilo ústeckou univerzitu

Vedení Západočeské univerzity v Plzni se ve čtvrtek 15. prosince setkalo se zástupci Univerzity J. E. Purkyně, aby prohloubilo dosavadní vzájemnou spolupráci.

V rámci České konference rektorů se vytvořila skupina rektorů podobných univerzit, aby společně diskutovali příbuzná témata, jakými jsou  stále se snižující rozpočet veřejných vysokých škol, nelehká pozice mladých univerzit anebo aspekty související se změnou zákona o vysokých školách. Právě tato témata se otevřela při jednání na ústecké univerzitě, stejně jako problematika zajišťování kvality vnitřního hodnocení, z čehož vyplynuly další oblasti diskuse: univerzitní kariérní řády nebo zkušenosti se systémem HAP (Hodnocení akademických pracovníků). Společně byla projednána také novela zákona o veřejných zakázkách či přeshraniční spolupráce a nechyběla ani diskuze nad realizací volnočasových aktivit pro studenty i akademiky.

Kateřina MODRÁ

16.12.16

Katedra archeologie realizuje archeologický výzkum v Letech

Fakulta filozofická