PF 2017

Přání rektora Miroslava Holečka

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

končí rok, v němž jsme si připomněli 25. výročí založení naší univerzity. Bývá zvykem, že v závěru každého roku většinou bilancujeme a ohlížíme se zpět za uplynulými měsíci. Jsem rád, že i díky Vám je Západočeská univerzita v Plzni ve svých 25 letech krásnou mladou dámou v plném rozkvětu, pyšnou na dosažené úspěchy a dychtivě vyhlížející věci budoucí. Těší mě, že jsme důstojně oslavili její narozeniny řadou akcí, na kterých byla mnohdy příležitost a čas se osobně setkat a vzájemně pohovořit. Velmi si přeji, aby takové příležitosti ke společnému setkávání a diskusi přinesl i rok nadcházející.

V něm před námi stojí řada úkolů a výzev, o nichž již teď tušíme, že nebudou lehké a že nás čeká tvrdá práce. Teď ale přichází období, na které se většina z nás těší z celého roku nejvíce: čas strávený v klidu domova s rodinou a přáteli, radost z obdarování, naděje a očekávání toho, co přinese rok 2017. Ať je pro nás všechny rokem příznivým, úspěšným, vydařeným, rokem, za kterým se budeme při dalším bilancování rádi ohlížet.

Miroslav Holeček, rektor

Kamila Kolářová