Ve spolupráci s univerzitou v Řezně se začíná realizovat tříletý celouniverzitní projekt

Projekt "Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region – vzdělávací modul" se rozběhl na začátku letošního října a jeho cílem je vytvořit dvousemestrální certifikátový program otevřený všem studentům univerzity, který jim poskytne jazykové, kulturní a areálové znalosti a kompetence, díky nimž se zvýší možnost jejich pracovního uplatnění v příhraničním regionu.

Studenti po absolvování obdrží certifikát, jímž budou moci nabyté kompetence doložit. Přidaná hodnota projektu spočívá zejména v odstraňování jazykových a kulturních bariér a v interkulturním setkávání.

Tříletý projekt "Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region – vzdělávací modul" je realizován ZČU a univerzitou v Řezně v rámci Programu příhraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020.

Na české straně zajišťuje realizaci projektu katedra filozofie filozofické fakulty (řešitelka Daniela Blahutková, koordinátorka Jitka Paitlová, finanční manažerka Lada Hanzelínová, Ph.D.).

Jitka Paitlová

21.12.16

Vedení univerzity poděkovalo Akademikům Plzeň

15.06.17