Ve spolupráci s univerzitou v Řezně se začíná realizovat tříletý celouniverzitní projekt

Projekt "Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region – vzdělávací modul" se rozběhl na začátku letošního října a jeho cílem je vytvořit dvousemestrální certifikátový program otevřený všem studentům univerzity, který jim poskytne jazykové, kulturní a areálové znalosti a kompetence, díky nimž se zvýší možnost jejich pracovního uplatnění v příhraničním regionu.

Studenti po absolvování obdrží certifikát, jímž budou moci nabyté kompetence doložit. Přidaná hodnota projektu spočívá zejména v odstraňování jazykových a kulturních bariér a v interkulturním setkávání.

Tříletý projekt "Kompetence pro česko-bavorský příhraniční region – vzdělávací modul" je realizován ZČU a univerzitou v Řezně v rámci Programu příhraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020.

Na české straně zajišťuje realizaci projektu katedra filozofie filozofické fakulty (řešitelka Daniela Blahutková, koordinátorka Jitka Paitlová, finanční manažerka Lada Hanzelínová, Ph.D.).

Jitka Paitlová

21.12.16

Šachisté si připomněli profesora Miroslava Šimandla

Fakulta strojní