Talentovky na Sutnarce jsou v plném proudu

Napětí, nervozita a soustředění - stovky uchazečů skládají v těchto dnech talentovou zkoušku na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.
Již tradičně patří první lednový týden na Sutnarce přijímacím zkouškám do bakalářských studijních oborů a specializací. Letos sem s cílem uspět a stát se studenty plzeňské umělecké fakulty přišlo téměř osm stovek uchazečů. V první části komise pro jednotlivé obory ohodnotily jejich portfolia, a rozhodly o postupujících do druhého kola. Na ty čeká v průběhu tří dnů několik výtvarných úkolů, jejichž vypracováním musí mladí umělci prokázat svůj talent a kreativitu. 

V závislosti na vybrané specializaci budou uchazeči například kreslit figuru, vytvářet prostorové objekty, malovat zátiší, navrhovat design výrobků, vymýšlet komiksy, zpracovávat knižní obálky či ilustrace, modelovat, fotografovat, navrhovat oděvy a módní doplňky, vymýšlet scénáře, tvořit plakáty a mnoho dalšího.

Jejich práce budou opět ohodnoceny a komise rozhodnou o tom, kteří z nich se od akademického roku 2017/18 stanou studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.


Galerie


Komise nejdříve ohodnotily portfolia uchazečů o studium.

Napětí ... kdo postoupí do druhého kola?

Uchazeči plní výtvarné úkoly.

Inspirací je i samotná budova Sutnarky.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

05.01.17


V srpnu se na univerzitě rozběhnou letní školy pro děti a mládež


Celouniverzitní

214

04.08.17


Projekt s marockou Université Cadi Ayyad v Marrákeši úspěšně skončil


Zahraniční vztahy

29

21.08.17


Mistrem světa v letním biatlonu je Tomáš Bystřický z elektrotechnické fakulty


Celouniverzitní

6

22.08.17