Talentovky na Sutnarce jsou v plném proudu

Napětí, nervozita a soustředění - stovky uchazečů skládají v těchto dnech talentovou zkoušku na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.
Již tradičně patří první lednový týden na Sutnarce přijímacím zkouškám do bakalářských studijních oborů a specializací. Letos sem s cílem uspět a stát se studenty plzeňské umělecké fakulty přišlo téměř osm stovek uchazečů. V první části komise pro jednotlivé obory ohodnotily jejich portfolia, a rozhodly o postupujících do druhého kola. Na ty čeká v průběhu tří dnů několik výtvarných úkolů, jejichž vypracováním musí mladí umělci prokázat svůj talent a kreativitu. 

V závislosti na vybrané specializaci budou uchazeči například kreslit figuru, vytvářet prostorové objekty, malovat zátiší, navrhovat design výrobků, vymýšlet komiksy, zpracovávat knižní obálky či ilustrace, modelovat, fotografovat, navrhovat oděvy a módní doplňky, vymýšlet scénáře, tvořit plakáty a mnoho dalšího.

Jejich práce budou opět ohodnoceny a komise rozhodnou o tom, kteří z nich se od akademického roku 2017/18 stanou studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.


Galerie


Komise nejdříve ohodnotily portfolia uchazečů o studium.

Napětí ... kdo postoupí do druhého kola?

Uchazeči plní výtvarné úkoly.

Inspirací je i samotná budova Sutnarky.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

05.01.17


Konference přiblížilia přeshraniční spolupráci záchranářů


Fakulta zdravotnických studií

16

24.04.17


Katedrála sv. Bartoloměje hostí závěrečný koncert akademického roku


Celouniverzitní

220

18.04.17


Fakulta zdravotnických studií má novou techniku pro měření tělesného složení


Fakulta zdravotnických studií

14

24.04.17