Vozítko pro děti bodovalo v soutěži Propojený svět

První místo v kategorii vysokých uměleckých škol obsadil Jevgenij Kapusta ze Sutnarky se svým elektrickým vozítkem pro děti předškolního věku.

Jak se bude žít ve městě budoucnosti? Nad tím se měli zamyslet účastníci soutěže Propojený svět, kterou vyhlásila Technologická agentura ČR s cílem vzbudit u žáků a studentů od základních až po vysoké školy zájem o vědu a výzkum.

V kategorii vysokých uměleckých škol pak porotu nejvíce zaujala práce studenta Sutnarky Jevgenije Kapusty, který do soutěži přihlásil svůj návrh elektrického vozíku pro děti předškolního věku. Práce vznikla v rámci mezioborového projektu DesIng2+.

Vozík "Kinder Boat" má usnadnit práci vychovatelkám v mateřských školkách, jelikož jim umožní snadnou přepravu dětí např. na delších vycházkách. Hravý, čistý a zároveň funkční design převtěluje dětskou zálibu ve hře s lodičkami do podoby praktického vozítka se snadným ovládáním a elektrickým pohonem. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky od bezpečnostních pásů na sedačkách, přes plexiskla bránící dětem vystrkovat z vozíku ruce, až po odrazky a reflexní pásky pro lepší viditelnost přepravníku na komunikacích. Snímatelná střecha navíc děti ochrání před deštěm či slunečním žárem.


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

11.01.17


Kurt Gebauer z FPE obdržel čestný doktorát Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze


Fakulta pedagogická

0

20.05.18


Plzeňskými rozhovory proznívala slova svoboda a demokracie


Celouniverzitní

36

10.05.18


Nový památník v bývalé čtvrti Karlov připomíná letce RAF


Celouniverzitní

28

14.05.18