Vozítko pro děti bodovalo v soutěži Propojený svět

První místo v kategorii vysokých uměleckých škol obsadil Jevgenij Kapusta ze Sutnarky se svým elektrickým vozítkem pro děti předškolního věku.

Jak se bude žít ve městě budoucnosti? Nad tím se měli zamyslet účastníci soutěže Propojený svět, kterou vyhlásila Technologická agentura ČR s cílem vzbudit u žáků a studentů od základních až po vysoké školy zájem o vědu a výzkum.

V kategorii vysokých uměleckých škol pak porotu nejvíce zaujala práce studenta Sutnarky Jevgenije Kapusty, který do soutěži přihlásil svůj návrh elektrického vozíku pro děti předškolního věku. Práce vznikla v rámci mezioborového projektu DesIng2+.

Vozík "Kinder Boat" má usnadnit práci vychovatelkám v mateřských školkách, jelikož jim umožní snadnou přepravu dětí např. na delších vycházkách. Hravý, čistý a zároveň funkční design převtěluje dětskou zálibu ve hře s lodičkami do podoby praktického vozítka se snadným ovládáním a elektrickým pohonem. Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky od bezpečnostních pásů na sedačkách, přes plexiskla bránící dětem vystrkovat z vozíku ruce, až po odrazky a reflexní pásky pro lepší viditelnost přepravníku na komunikacích. Snímatelná střecha navíc děti ochrání před deštěm či slunečním žárem.


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka KODÝTKOVÁ

11.01.17


Fakulta pedagogická otevře své dveře zájemcům o studium


Fakulta pedagogická

55

15.01.18


Sutnarka vybírala talenty do bakalářských oborů


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

21

08.01.18


Do soutěže o Iberoamerickou cenu se mohou zapojit i studenti ZČU


Celouniverzitní

49

07.01.18