Galerie Ladislava Sutnara představuje ilustrátorku Renátu Fučíkovou

První výstava v novém roce seznamuje Plzeň s tvorbou ilustrátorky a autorky mnoha úspěšných knih.
Až do 4. února máte možnost seznámit se s tvorbou Renáty Fučíkové, která je novou posilou ateliéru mediální a didaktické ilustrace na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Kromě didaktické ilustrace se autorka věnuje také psaní knížek, převážně s humanitní tematikou. Často jsou knihy zaměřené na historické osobnosti, ať už z českých nebo zahraničních dějin. Autorka spolupracuje s nakladatelstvími v Čechách i v Německu a její dílo bylo ověnčeno řadou cen, jednou z nich je například Zlatá stuha - české výroční ocenění za nejlepší ilustrace k dětské literatuře.

V Galerii Ladislava Sutnara najdete průřez tvorbou z posledních deseti let - originální ilustrace, reprodukce i samotné knihy. V rámci zahájení výstavy představila Renáta Fučíková jednu ze svých posledních autorských knih - Shakespeare 12 převyprávěných her v historických souvislostech, kterou je možné v galerii po dobu výstavy zakoupit.

Srdečně Vás zveme nejen na samotnou výstavu, ale i na její zakončení, které bude doprovázet křest poslední autorské knihy Renáty Fučíkové - Obrazy z Nového zákona. Součástí bude také autorské čtení a dílna pro děti.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

12.01.17


Na Dětské univerzitě promovaly desítky malých školáků


Fakulta pedagogická

401

09.02.18


Modla plzeňského fotbalu bude přednášet na ZČU. Dorazí Pavel Vrba


Studentské organizace

74

05.02.18


Desítky nejmladších studentů se těší na promoci


Fakulta pedagogická

265

02.02.18