Křest knihy Obrazy z Nového zákona proběhne v Galerii Ladislava Sutnara

Křest nejnovější knihy ilustrátorky Renáty Fučíkové zakončí v sobotu 4. února právě probíhající výstavu.
Aktuálně probíhající výstava v Galerii Ladislava Sutnara představuje průřez tvorbou ilustrátorky Renáty Fučíkové, na které se návštěvníci mohou těšit na knihy, ilustrace a mnoho krásných příběhů. V rámci zahájení výstavy byla kromě ilustrací a autorských knih z posledních deseti let autorčiny tvorby představena i výpravná publikace Shakespeare – 12 převyprávěných her v historických souvislostech.

Renáta Fučíková se věnuje kromě autorské tvorby didaktické ilustraci, ilustraci dětských knížek, ale i historických a humanitních titulů. Často se zaměřuje na historické osobnosti, nejen z českých dějin. Její bibliografie čítá přes pět desítek titulů, spolupracuje s českými, ale také se zahraničními nakladatelstvími a je držitelkou několika ocenění za své ilustrace.

Na závěr výstavy, který připadá na sobotu 4. února, jsme připravili křest další autorské knihy Renáty Fučíkové - Obrazy z Nového zákona v Galerii Ladislava Sutnara od 13 hodin, která navazuje na již vydané Obrazy ze Starého zákona. Bohatě ilustrovaná publikace vypráví o životě a učení Ježíše Krista a osudech apoštolů Petra a Pavla. Evropská kultura, jíž jsme součástí, je neoddělitelně spjata s myšlenkami křesťanství. V průběhu staletí si je však přivlastnili mnozí – panovníci, dobyvatelé, reformátoři i politici – a pokřivili je. Kniha s Ilustracemi Renáty Fučíkové vznikla právě proto, aby dnešní děti mohly lépe pochopit původní poselství Nového zákona.

Součástí programu bude autorské čtení, beseda s autorkou a výtvarná dílna pro děti s rodiči. Nejnovější autorské knihy Renáty Fučíkové je možné zakoupit v Galerii Ladislava Sutnara v průběhu celé výstavy.

Více informací o tvorbě Renáty Fučíkové najdete na jejích stránkách.


Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

23.01.17


Francouzští studenti přijeli na pedagogickou stáž do Plzně


Fakulta filozofická

94

09.03.17


Fotografie ze společné dílny tří uměleckých škol jsou ke zhlédnutí na Sutnarce


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

15

20.03.17


Přijďte si nenáročně zaběhat


Studentské organizace

74

14.03.17