Seminář ukázal učitelům, jak zvládnout emočně náročné situace

Seminář s názvem Emoční sebeobrana pro učitele se uskutečnil na katedře pedagogiky fakulty pedagogické 26. ledna.
Účastníci kurzu se seznámili se způsoby, jak efektivně pracovat s vlastní emocionalitou i s emocionalitou ve třídě. Cílem semináře bylo podpořit pedagogy při zvládání emočně náročných situací, které zažívají v každodenním kontaktu se žáky, rodiči i kolegy a představit  jim efektivní principy vědomé práce s emocemi. Důležitou součástí programu bylo vzájemné sdílení zkušeností z praxe,  učitelé intenzivně diskutovali o nastavování a udržování hranic v komunikaci s rodiči, žáky i kolegy, dále pak o hranicích učitelských kompetencí. Vzdělávací akce zároveň podpořila spolupráci a dialog Fakulty pedagogické ZČU s odborníky z praxe.

Markéta Zachová

04.02.17

ZČU na veletrhu v Seville vyjednala nové destinace pro studijní stáže

Zahraniční vztahy