Ruské centrum nabízí mimořádné stáže a studium v Rusku pro studenty i učitele

Ruské centrum ZČU ve spolupráci s Ruským střediskem vědy a kultury v Praze informuje o výběrovém řízení nabízejícím zdarma studium a stáže v Ruské federaci.

Studium na ruských vysokých školách je realizováno v rámci projektu Ministerstva školství a vědy Ruské federace. Během studia (mimo Letní školu a druhé vysokoškolské vzdělání) se vyplácí stipendium ve výši, kterou dostávají ruští studenti (cca 1400 rublů měsíčně; záleží na regionu, VŠ a prospěchu). Ubytování je možné na studentských kolejí, jehož cenu lze nalézt na webových stránkách příslušné vysoké školy. Během studia/stáže má uchazeč statut ruského studenta, na kterého se vztahují veškeré studentské slevy (městská doprava, studentská jídelna, knihovna atd.), všechna práva a povinnosti.

NABÍDKA FOREM STUDIA:

• Střední profesionální (odborné)
  • Bakalářské
  • Magisterské
  • Navazující magisterské
  • Druhé vysokoškolské vzdělání (doplňkové profesionální vzdělání)
  • Doktorandské
  • Krátkodobé studijní stáže (měsíc až 10 měsíců)
  • Letní škola ruského jazyka (červenec-srpen) pro studenty a vyučující
  • Vědecké a výzkumné pobyty (měsíc až 10 měsíců)

Nabídku studijních programů, specializací a vysokých škol najdete na těchto stránkách.

PRO UCHAZEČE, KTEŘÍ NEUMÍ RUSKY, SE NABÍZÍ ROČNÍ PŘÍPRAVNÝ KURZ RUSKÉHO JAZYKA.

Podrobné informace získáte na Odboru vědy a školství, Ruské středisko vědy a kultury v Praze, vedoucí: Veronika NOVOSELOVA, nauka@rsvk.cz, tel. +420 721 357 092, www.rsvk.cz

Ústav jazykové přípravy

Vlasta Klausová

10.02.17