Francouzští studenti přijeli na pedagogickou stáž do Plzně

Katedra románských jazyků již posedmé přivítala v polovině ledna 2017 na jednoměsíční pedagogické stáži studenty z ESPE  - Académie de Besançon (École supérieure du professorat et de l´éducation) z partnerského regionu Plzeňského kraje, Franche-Comté ve Francii.
Tentokrát do Plzně dorazilo šest studentek a jeden student, kteří se připravují na dráhu učitelů základních škol. V průběhu svého pobytu studenti hospitovali a zapojovali se do výuky na církevním gymnáziu, gymnáziu na Mikulášském náměstí i obchodní akademii, kde jejich pedagogickou praxi vedly zkušené vyučující francouzského jazyka. Katedra románských jazyků připravila pro studenty několik přednášek na téma česko-francouzských vztahů, literatury a kultury a také exkurzi do Prahy. Kladné ohlasy francouzských studentů týkající se jejich pobytu v Plzni jsou příslibem pokračování spolupráce obou univerzit.

Fakulta filozofická

Helena Horová

09.03.17

Geomatici z Plzně řeší stěžejní projekt Evropské komise v oblasti velkých dat