Západočeská univerzita podepsala memorandum o spolupráci s firmou Siemens

Obě strany se dohodly, že budou usilovat zejména o spolupráci v oblastech Průmysl 4.0 a SmartCity.
Memorandum podepsali ve čtvrtek 2. března v sídle společnosti Siemens v Praze prorektor pro vnější vztahy Vladimír Duchek, ředitel divize DF&PD Wolfgang Weissler a ekonomický ředitel divize Martin Lenc. Spolupráce se uskuteční zejména formou prezentací a informačních kampaní o principech Průmyslu 4.0. Memorandum má rámcový charakter, to znamená, že na jeho základě se uskuteční řada samostatných projektů.

Na Západočeské univerzitě rozvíjí koncept Průmyslu 4.0 technické fakulty v čele s fakultou strojní, oblasti Smart City se věnuje především elektrotechnická fakulta. Se společností Siemens budou technické fakulty spolupracovat zejména v oblasti řízení životního cyklu produktu.

Kamila Kolářová

07.03.17

Jak se křičí gól? Zeptejte se sportovního komentátora Roberta Záruby

Studentské organizace