Západočeskou univerzitu navštívili zástupci univerzity v Regensburgu

Delegace z Ostbayrische Technische Hochschule Regensburg navštívila Západočeskou univerzitu v úterý 7. března.

Západočeskou univerzitu a Ostbayrische Technische Hochschule Regensburg pojí dlouholeté partnerství nejen v oblasti vzdělávání, ale i společné projekty týkající se výzkumu a vývoje. Německou delegaci ve složení rektor Wolfgang Baier, prorektor Thomas Fuhrmann a děkan fakulty elektrotechnické, Michael Niemetz, přivítal rektor Miroslav Holeček. Po vzájemném představení univerzit prezentovala Martina Navrátilová z Projektového centra  tři schválené a úspěšně probíhající projekty v rámci programu INTERREG, na kterých OTH Regensburg spolupracuje s výzkumnými centry NTC a NTIS. Zástupci OTH navštívili kampus ZČU poprvé a v doprovodu prorektora Tomáše Kaisera si prohlédli výzkumná centra RICE, NTIS a RTI. Na oplátku pozval rektor Wolfgang Baier do Řezna vedení ZČU na návštěvu OTH Regensburg i historického centra města.

rektor ZČU Miroslav Holeček, rektor OTH Wolfgang Baier, prorektor OTH Thomas Fuhrmann

Zahraniční vztahy

Jana Ovsjanniková

08.03.17