ArtCamp 2017 nabízí tradiční kurzy i úplné novinky

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara pořádá už třináctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

Letní škola opět přináší širokou nabídku kurzů pro veřejnost od začátečníků po pokročilé i pro stávající a budoucí studenty umění, z níž si vyberou zájemci o tradiční i moderní výtvarné techniky.

ArtCamp 2017 se bude konat v termínu 10. - 28. července a zájemci mohou vybírat z pětatřiceti kurzů, které se budou konat v inspirativních prostorách naší fakulty i v plenéru, některé kurzy zavítají také do lokalit mimo Plzeň. Výuku povedou místní pedagogové a hostující umělci z Kanady, Japonska, Íránu, Polska, Slovenska a České republiky.

Kurzy jsou vhodné pro každého, kdo si chce zpestřit léto a strávit až tři týdny v mezinárodním a kreativním prostředí. Méně zkušení účastníci zde mohou objevit nebo prohloubit svůj talent, ti pokročilejší získají nové zkušenosti a dovednosti od profesionálních výtvarníků. Pro zájemce o studium umění na vysoké škole pak kurzy letní školy představují vhodnou součást přípravy na talentové zkoušky.

Mezi novinky letošního roku patří dva kurzy zaměřené na ilustraci. V prvním z nich odhalí účastníci pod vedením japonské umělkyně Hiroko Matsushity principy japonských a dalších tradičních technik skládání a stříhání papíru pro tvorbu trojrozměrného díla, v druhém pak íránský umělec Ali Bozari nabídne vhled do historie perské i současné íránské ilustrace. Z Velké Británie dorazí filmový výtvarník Chris Rosewarne, který povede kurz zaměřený na Science fiction design pro film. Příznivcům fashion designu letos poprvé nabízíme kurz zaměřený na módní doplněk pod vedením absolventky Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara  Aleny Zendekové. Účastníci se seznámí s aktuálními módními trendy a naučí se s nimi pracovat, což následně využijí při zpracování vlastních návrhů.

Nově nabízíme kurz nového cirkusu, který má za cíl otevřít účastníkům cestu k používání vlastního těla jako uměleckého nástroje a přinést inspiraci pro další tvorbu. Poslední novinkou jsou kurzy hudební kompozice a sborového zpěvu, které pořádáme ve spolupráci s katedrou hudební kultury Fakulty pedagogické ZČU.

Vedle novinek mohou zájemci samozřejmě vybírat z nabídky dalších už tradičních kurzů i přípravných kurzů k přijímacím zkouškám. Naučí se například vytvářet loga, natočit krátký animovaný film či video, vyrábět a dekorovat předměty z porcelánu, ručně vázat knihy, poznají principy navrhování interiérů i současného tance, zdokonalí své kresebné dovednosti, stanou se tvůrci komiksů i návrháři oděvů, vyrazí fotografovat do plenéru a mnoho dalšího.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy v létě připraven i doprovodný program, na kterém nebudou chybět vernisáže, návštěvy výstav a kulturních akcí, přednášky a prezentace hostujících umělců či promítání studentských filmů. Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, která tak bude mít během července možnost připojit se k letní škole ArtCamp a okusit její atmosféru.

Další informace k letní škole najdete na stránkách fakulty. Kompletní seznam kurzů a jejich termínů je zveřejněn zde.
Elektronický registrační formulář k vyplnění je k dispozici na této stránce.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

10.03.17


Univerzita zve na slavnostní závěrečný koncert akademického roku


Celouniverzitní

216

03.05.18


Výstava v mázhausu radnice představuje Zastávky pro Plzeň


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

17

15.05.18


Přijďte diskutovat s rektorem Miroslavem Holečkem


Celouniverzitní

80

10.05.18