Fakulta elektrotechnická hostí konferenci Smart City Plzeň

Akce proběhne 28. března od 13 hodin v posluchárně EP 110. Mottem pátého ročníku konference je Moderní doprava a čistá mobilita, rozvoj Plzně a Plzeňského kraje do roku 2030.
Konference pořádaná společností Top Expo představuje chytrá města pro lepší a bezpečnější život. Mezi jejími účastníky bude rovněž rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček a děkan elektrotechnické fakulty Jiří Hammerbauer, hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a primátor Plzně Martin Zrzavecký. Hlavní přednášku na téma Průmysl 4.0 - výzvy pro dopravu bude mít Vladimír Mařík z ČVUT.

Organizátoři zvou k účasti také studenty, kteří mají v rámci programu podpory technického vzdělávání dotovaného společností Top Expo vstup zdarma po předchozí registraci. Tu je potřeba stihnout do 17. března - v případě zájmu pište na e-mail sekretariat@top-expo.cz. Podívejte se také na program konference.

Informační program Smart City vychází z iniciativy Průmysl 4.0, kterou v loňském roce schválila vláda. Cílem je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky. Program předpokládá myšlenkový skok v procesech a technologiích, a tím i nutnost vytvořit informační a vzdělávací programy pro všechny věkové skupiny. Čtvrtá průmyslová revoluce, k níž se hlásí i Západočeská univerzita v Plzni, přináší změny nejen v oblasti technologického rozvoje, ale i v dalších oblastech, jako jsou trh práce nebo vzdělávání.


Fakulta elektrotechnická

Kamila Kolářová

09.03.17


Technologická agentura ČR ocenila projekt fakulty strojní


Fakulta strojní

253

06.10.17


Univerzita zve na festival jógy


Celouniverzitní

307

09.10.17


ELSA Plzeň připravila školení v CODEXIS


Studentské organizace

10

19.10.17