Fakulta elektrotechnická hostí konferenci Smart City Plzeň

Akce proběhne 28. března od 13 hodin v posluchárně EP 110. Mottem pátého ročníku konference je Moderní doprava a čistá mobilita, rozvoj Plzně a Plzeňského kraje do roku 2030.
Konference pořádaná společností Top Expo představuje chytrá města pro lepší a bezpečnější život. Mezi jejími účastníky bude rovněž rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček a děkan elektrotechnické fakulty Jiří Hammerbauer, hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a primátor Plzně Martin Zrzavecký. Hlavní přednášku na téma Průmysl 4.0 - výzvy pro dopravu bude mít Vladimír Mařík z ČVUT.

Organizátoři zvou k účasti také studenty, kteří mají v rámci programu podpory technického vzdělávání dotovaného společností Top Expo vstup zdarma po předchozí registraci. Tu je potřeba stihnout do 17. března - v případě zájmu pište na e-mail sekretariat@top-expo.cz. Podívejte se také na program konference.

Informační program Smart City vychází z iniciativy Průmysl 4.0, kterou v loňském roce schválila vláda. Cílem je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky. Program předpokládá myšlenkový skok v procesech a technologiích, a tím i nutnost vytvořit informační a vzdělávací programy pro všechny věkové skupiny. Čtvrtá průmyslová revoluce, k níž se hlásí i Západočeská univerzita v Plzni, přináší změny nejen v oblasti technologického rozvoje, ale i v dalších oblastech, jako jsou trh práce nebo vzdělávání.

Fakulta elektrotechnická

Kamila Kolářová

09.03.17

Fakulta pedagogická se připojila k Peříčkovému týdnu