Studentka designu kovu a šperku získala ocenění Talente Preis 2017

Adélu Wiesenbergovou ocenila v březnu mezinárodní porota na tradičním veletrhu Talente v Mnichově. Její dílo nazvané Dech uspělo mezi stovkami přihlášených prací a získalo jedno z devíti ocenění Talente Preis 2017.

Projekt Talente podporuje mladé designéry a umělce – poté, co uspějí a jsou nominováni na výstavu, získávají zároveň do budoucna možnost přihlásit se do soutěže Schmuck, která také probíhá každoročně v Mnichově a které se účastní profesionální umělci z celého světa. Za mimořádný úspěch se na této prestižní akci považuje již zveřejnění mezi vystavujícími a uvedení práce v katalogu. Takový úspěch v loňském roce zaznamenaly hned tři studentky ze zmíněného ateliéru.

Adéla Wiesenbergová letos získala mezi stovkami děl z celého světa ocenění za vysokou technickou a uměleckou kvalitu svého náhrdelníku nazvaného Dech. Zvítězila v kategorii dřevo - mezinárodní porota ocenila vysokou technickou a uměleckou kvalitu jejího díla, které vytvořila v letním semestru 2016 jako klauzurní práci. Její práce posouvá hranice mezi šperkem, módou a dokumentem zároveň. Experimentem s různými materiály dosáhala Adéla lehkosti a křehkosti s odkazem na tradiční japonský oděv a nechvalně proslulou japonskou mafii Yakuzu.

Série náhrdelníků je vytvořena tak, aby vyjadřovala jakousi cestu bojovníka Yakuzy. Náhrdelníky jsou tvořeny z exotických dřevěných dýh, které jsou překládané přes sebe tak, aby evokovaly karetní hru kabufuda.Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

13.03.17


Studenti mohou startovat na závodu Predator Run pod hlavičkou ZČU


Celouniverzitní

70

04.12.17


Ministr školství Stanislav Štech navštívil pedagogickou fakultu


Fakulta pedagogická

63

13.12.17


Výstava Sutnar dětem zve před Vánoci do Galerie Ladislava Sutnara


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

24

06.12.17