Studentka ateliéru design kovu a šperku získala prestižní ocenění

Adélu Wiesenbergovou ocenila mezinárodní porota na tradičním veletrhu v Mnichově za vysokou technickou a uměleckou kvalitu své práce. Dílo studentky Sutnarky tak uspělo mezi stovkami přihlášenými a získala ocenění TALENTE PREIS 2017.

Za mimořádný úspěch se na této prestižní akci považuje již zveřejnění mezi vystavujícími a uvedení práce v katalogu. Takový úspěch v loňském roce zaznamenaly hned tři studentky ze zmíněného ateliéru. Adéla Wiesenbergová letos získala ze stovek přihlášených prací z celého světa ocenění za vysokou technickou a uměleckou kvalitu svého náhrdelníku nazvaného Dech.
Vytvořené dílo bylo semestrální a klauzurní prací v letním semestru 2016. Hlavním inspiračním zdrojem je Japonská Yakuza. Série náhrdelníků je vytvořena tak, aby vyjadřovala jakousi cestu bojovníka Yakuzy. Náhrdelníky jsou tvořeny z exotických dřevěných dýh, které jsou překládané přes sebe tak, aby evokovaly karetní hru kabufuda.

Kateřina Martínková

13.03.17

Univerzita uzavřela smlouvu o spolupráci se společností Faurecia

Fakulta strojní