Česká televize zve na přednášku o volebním zpravodajství

Přijďte si 11. dubna od 10 hodin poslechnout do auly v Jungmannově ulici podrobnosti ze zákulisí předvolebního a volebního zpravodajství veřejnoprávní televize. Michala Kubala, Petra Mrzenu a další pracovníky zpravodajství ČT doplní odborníci z katedry politologie filozofické fakulty.

"2017: Volební zpravodajství ČT ve službách veřejnosti" - to je název prvního bloku přednášek, který se zaměří na vztah médií a politiky, zahraničněpolitické otázky jako volební téma, globalizaci informací a dezinformaci či diskusní pořady v předvolebním období. Vystoupí v něm šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena, moderátor a zahraniční zpravodaj Michal Kubal a dramaturgyně předvolebního vysílání Hana Andělová.

Po přestávce v 11:20 začne druhý blok nazvaný "Soudobá politika a média". Na téma Postpravdivá (či postfaktická) politika promluví Přemysl Rosůlek z katedry politologie a mezinárodních vztahů, zatímco jeho kolega Petr Jurek se zaměří na roli médií v personalizaci politiky. Vedoucí hlavní zpravodajské relace ZiB1 rakouské ORF Oliver Ortner posluchačům přiblíží prezidentské volby v Rakousku. Přednáška je určena zejména studentům a vstup je zdarma.

Kamila Kolářová

04.04.17

Na Dětské univerzitě promovaly desítky malých školáků

09.02.18