Volební zpravodajství přiblížily studentům přední osobnosti České televize

Česká televize pořádá jarní sérii přednášek pro vysokoškoláky, v nichž je seznamuje se zákulisím přípravy veřejnoprávního volebního zpravodajství. 11. dubna zavítala také do Plzně na Západočeskou univerzitu.
V nejbližším období nás čekají nejen parlamentní volby, ale také volba prezidenta. S aktuální tematikou tedy před zaplněnou aulou v Jungmannově ulici vystoupili šéfredaktor zpravodajství Petr Mrzena, moderátor a zahraniční zpravodaj Michal Kubal a dramaturgyně předvolebního vysílání Hana Andělová, kteří se zaměřili především na vztah médií a politiků, zahraničněpolitické otázky, dezinformaci či diskusní pořady v předvolebním období. Doplnili je Přemysl Rosůlek a Petr Jurek z katedry politologie filozofické fakulty a rovněž vedoucí hlavní zpravodajské relace ZiB1 rakouské ORF Oliver Ortner, který posluchačům představil, jak rakouská veřejnoprávní televize pokryla loňské prezidentské volby v Rakousku.

Kamila Kolářová

12.04.17

Baron Prášil a okřídlení koně létají pod Karlovým mostem i díky Sutnarce

05.12.17