Tomáš Sedláček přednášel na ekonomické fakultě

Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, autor publikace Ekonomie dobra a zla, člen bývalé Národní ekonomické rady vlády a poradce prezidenta Václava Havla vystoupil 10. 4. na ekonomické fakultě.

Jeho přednáška vznikla díky dlouhodobé a rozvíjející se spolupráci fakulty s ČSOB. V přednášce mluvil především o dvou fenoménech současnosti: abstraktizaci byznysu a digitalizaci současné společnosti. Své ekonomické teze a hypotézy dokládal na trendech v současném globálním světě a využíval k tomu příklady z filozofie, teologie a sociologie. V přednášce se často tázal i studentů, kteří s ním vedli velmi podnětnou diskusi. Na závěr přednášky se podepisoval do své knihy Ekonomie dobra a zla, kterou si na přednášku někteří studenti přinesli s sebou.

Fakulta ekonomická

Jiří Preis

20.04.17

Na semináři o inkluzivním vzdělávání vystoupí ministr školství Stanislav Štech