Fakulta zdravotnických studií má novou techniku pro měření tělesného složení

Fakultní centrum zdraví má ve svém portfoliu nově unikátní přístroj InBody 370, pomocí kterého lze změřit tělesné složení. Díky němu je možné navrhnout změny v životním stylu, a tím pomoci například s efektivním hubnutím nebo nabíráním svalové hmoty.

Jedinečná technologie umožňuje nabídnout diagnostiku rozložení vody a tuku v organizmu včetně svalové hmoty a výpočtu bazálního metabolizmu. Výsledky lze navíc zpracovat do přehledného formátu, k němuž současně patří i vysvětlení a rady, jak se získanými informacemi správně naložit. Měření poskytuje zázemí pro kvalitní sběr dat, která jsou pro účely výzkumu na fakultě zdravotnických studií nepostradatelná. Samotné měření je určeno pro veřejnost od 10 let věku. Fakulta je v této chvíli připravena provádět měření a poradenství v oblasti zdravého životního stylu nejen pro veřejnost, ale například i jako komplexní, zdraví podporující program pro zaměstnance podniků. Více informací najdete na webu fakultního centra zdraví.

Fakulta zdravotnických studií

Kateřina MODRÁ

24.04.17

Oceněný profesor Jaroslav Šesták z výzkumného centra Nové technologie vystoupí v pořadu ČRo Plzeň