Vydavatelství ZČU se představí na veletrhu Svět knihy 2017

Univerzitní vydavatelství ani letos nebude chybět na největší knižní akci u nás, která se koná od 11. do 14. května v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti.
Letošní 23. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha navzdory dlouhé tradici má pro návštěvníky připraveny zajímavé novinky. Ke stávajícím vystavovatelům přibude celý pavilon menších specializovaných nakladatelství. Festivalová část se rozšíří také do reprezentativních prostor Lapidária a bude oživena i plocha před Průmyslovým palácem, kde příchozí na veletrh kromě nových možností občerstvení naleznou kreativně pojatý infopoint s minigalerií a čítárnou. Program bude probíhat rovněž v nové literární vzducholodi Gulliver, kam budou moci zájemci přijít i díky Supervstupence, jež propojí návštěvu veletrhu a Centra současného umění DOX. Prahu budou moci návštěvníci veletrhu objevovat formou sedmi literárních procházek. Odborný program je v letošním roce zaměřen především na překlady a prezentaci české literatury v zahraničí. Hlavními tématy roku 2017 jsou Genius loci v literatuře, Kniha jako objekt a Audioknihy.

Vydavatelství ZČU bude na veletrhu vystavovat svou knižní produkci ve společném stánku vysokoškolských nakladatelů. Zájemci si tak budou moci prohlédnout vydané knihy z poslední doby a případně si je zakoupit prostřednictvím e-shopu.

Více informací o veletrhu naleznete na jeho stránkách.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

28.04.17

V Kollárovce vzniklo moderní lezecké centrum