Jingyuan Wang přednáší na Sutnarce

Světový autor současné abstraktní malby navštíví fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, kde představí svou tvorbu studentům
Ve středu 10. května se uskuteční přednáška čínského malíře Jingyuan Wanga, a to od 14 hodin v prostoru LS 103 (prostor galerie FDULS).

Jingyuan Wang studoval malířství na Čínské akademii umění, kde absolvoval v roce 1989, dalšímu studiu se věnoval na Akademii umění Hubei. Kromě malířství se zabývá také digitálnímu umění, studium médií zakončil získáním magisterského titulu v roce 2008 na Univerzitě ve Whuanu.

Je zakladatelem uměleckého prostoru pro abstraktní umění, vedoucím Výzkumného centra současného abstraktního umění, dále je členem Čínské kaligrafické asociace a místopředsedou institutu malířství Hubei Chutian.

Jeho abstraktní barevné inkoustové práce se pyšní vysokou uměleckou kvalitou. Díky svým zvláštnostem, jedinečnosti a vědeckému vhledu do práce se řadí mezi malířské špičky doma i v zahraničí.

Kateřina Martínková

09.05.17

ELSA Plzeň chystá právnickou party

Studentské organizace