Plzeňské rozhovory se věnovaly vlivu nových technologií na člověka

Již potřetí proběhly 9. května obnovené Plzeňské rozhovory, letos s podtitulem Technologická společnost: Role člověka.
Na konferenci, kterou zahájil rektor ZČU Miroslav Holeček, vystoupila řada zajímavých hostů. Profesor lingvistiky z univerzity v Ohiu Greg Kessler promluvil o roli učitele v technologické společnosti a jak na to učitele nejlépe připravit. Americká produktová designérka Lisa Winter přiblížila, jaká je vize výrobců robotických hraček a jak budou tyto hračky ovlivňovat budoucí generace dětí. Alžběta Krausová z Ústavu státu a práva Akademie věd ČR se ve svém vystoupení zaměřila na práva robotů v blízké budoucnosti. Specialista na umělou inteligenci Jan Romportl, který působí mimo jiné ve výzkumném centru NTC, prozradil, co ještě umělá inteligence neumí a lidé ano.

V prostorách konference byl vystaven exponát Hommage à Sutnar, představující nové formy života, jehož autorkou je Dita Müllerová, studentka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU.

Konferenci Plzeňské rozhovory pořádá americké centrum US Point při Ústavu jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni ve spolupráci s velvyslanectvím USA. První ročník obnovených Plzeňských rozhovorů II uspořádala Západočeská univerzita v Plzni v roce 2015. Navázala tak na tradici akce, kterou pořádala v letech 1997–2006.

Galerie


Ústav jazykové přípravy

Kateřina MODRÁ

10.05.17


Studenti prezentovali své výsledky na Studentské vědecké konferenci FAV 2017


Fakulta aplikovaných věd

147

30.05.17


Divadlo zve na zcela nový festival mladých muzikálových nadějí


Celouniverzitní

28

12.06.17


Přednáška představila nejnovější trendy ve fotoelektronové spektroskopii a mikroskopii


Nové technologie - Výzkumné centrum

49

09.06.17