Sutnarka se úspěšně prezentovala na Anifilmu

Ateliér animované a interaktivní tvorby fakulty designu a umění Ladislava Sutnara nebylo možné na letošním Anifilmu přehlédnout.
Třeboňský mezinárodní festival animovaných filmů nabízel letos pestrý program, ve kterém se naši studenti rozhodně neztratili.

Společně se studenty z pražské FAMU se účastnili třídenního workshopu se světoznámou scenáristkou Barbarou Slade. V soutěži studentských filmů bojovala diplomka Alžběty Burešové s názvem Modulátorie. Každou projekci festivalu zahájila jedna z jedenácti znělek, které v minulém semestru vznikly v ateliéru animované tvorby, kromě toho se ateliér prezentoval na festivalovém fóru Business Bistro.

Další úspěchy sklidili studenti Jiří Krupička a Matouš Valchář v rámci výstavy Loutka žije, kde vedle profesionálních projektů zcela obstáli se svými loutkami a kulisami ze seriálu Povídky o chlápkovi a jeho ženě. Studentka Barbora Podhorská oficiálně představila svou hru, která je zároveň její bakalářskou prací, Under Leaves. A nakonec film Panta Rhei Martina Pertlíčka byl promítnut v pásmu hned vedle filmů Jana Švankmajera a spol.
Více o festivalu Anifilm 2017 si můžete přečíst zde.  Ateliér animované a interaktivní tvorby se představuje zde.


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Kateřina Martínková

12.05.17


Český satelit má za sebou prvních dvě stě přeletů nad řídicím střediskem


Fakulta elektrotechnická

58

27.07.17


Sutnarka je letos součástí festivalu Živá ulice


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

17

10.08.17


Patnáct minut slávy v šatech s ostny


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

98

27.07.17