Divadlo hledá kompars na Noc s operou

V rámci letošní Noci s operou zazní slavná Orffova kantáta Carmina burana. Organizátoři této velkolepé show pod širým nebem i letos hledají příznivce a divadelní nadšence, kteří by se stali součástí vystoupení. Zájemci o účinkování v Noci s operou mohou dorazit ve čtvrtek 25. května od 16 hodin do foyer Nové scény.

Divadlo J.K.Tyla hledá muže i ženy každého věku a děti, které láká stanout na jevišti po boku operních hvězd a účinkovat před několikatisícovým obecenstvem. Během června by se komparzisté měli dostavit na zkoušku kostýmu do krejčoven DJKT a dále absolvovat celodenní zkoušku a večerní generálku 22. června. Odměnou pro účinkující budou dvě vstupenky na Noc s operou takzvaně „na deku“, tedy do zatravněných ploch hlediště.
V případě zájmu o účast v komparsu kontaktujte prosím předem pana Jiřího Chrousta, mobil: 731 533 301, email: jirichroust@gmail.com.
Letošní Noc s operou se koná 23. června. Velkolepý večer zahájí ve 20:30 výběr árií z oper Giuseppa Verdiho v podání plzeňské hvězdy sopranistky Ivany Veberové a španělského tenoristy Davida Bañose. Vrcholem programu bude scénické provedení jednoho z nejslavnějších hudebních děl 20. století, kantáty Carmina burana. Sólových partů se ujmou Luisa Albrechtová, Tomáš Kořínek a italský barytonista Francesco Baiocchi. Geniální hudbu Carla Orffa podpoří působivé jevištní ztvárnění a atraktivní obsazení: kromě pěvců evropského formátu vystoupí v mluveném partu oblíbený herec Martin Stránský.

Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

23. 05. 17


Programátoři, pozor! Catalysts Coding Contest je opět tady.

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

06. 11. 2018

Úspěšní absolventi ZČU v německých firmách - 6. díl

Absolventi Univerzita Úspěchy

Fakulta aplikovaných věd

12. 11. 2018

NTC seznámilo veřejnost s využitím biomechanického modelování lidského těla

Spolupráce Věda Úspěchy

Nové technologie - Výzkumné centrum

12. 11. 2018