Studenti ekonomické fakulty vyrazili v rámci semestrálního kurzu na Marquette University

Již po jedenadvacáté spolupracovali studenti Fakulty ekonomické ZČU a Marquette University na projektech v rámci společného semestrálního kurzu. Letošním tématem, na kterém pracovalo deset českých studentů, bylo význam brandu v globalizovaném světě.

Cílem kurzu je umožnit studentům obou univerzit poznat ekonomické prostředí a další specifika druhé země. Studenti v kurzu zpracovávají případové studie zaměřené na podnikové prostředí ve svých zemích. S tím souvisí poznávání tamějšího prostředí, spolupráce s podniky a komunikace s jejich zástupci, vyhledávání potřebných informací, jejich zpracování, týmová spolupráce a prezentace dosažených výsledků.

První část kurzu probíhala v Plzni na ZČU a druhá část v Milwaukee na Marquette University (Wisconsin, USA). V průběhu celého semináře (jak na území ČR, tak v USA) je studentům v rámci odborných přednášek a doprovodného programu prezentováno podnikání a život jak v Česku, tak v USA z rozličných úhlů pohledu (ekonomického, kulturního, sociálního, historického atd.). Američané tak mohli letos na návštěvě v ČR poznat např. prostředí firem Bohemia Sekt, ČSOB, Moser, Manpower nebo Kačaba. Čeští studenti se zase seznámili s firmami Johnson Controls, Manpower, Harley Davidson nebo Stone Creek Coffee.

Pobyty v ČR a USA vždy doprovázel bohatý kulturní i společenský program. Během pobytu studenti prostřednictvím fakultního Facebooku a YouTube reportovali o programu, který absolvovali a je možné tyto zprávy a videoklipy zhlédnout.

V letošním akademickém roce proběhl pobyt amerických studentů v ČR na jaře, od 11. do 19. března, čeští studenti se do USA vypravili od 21. dubna do 1. května. Pokračování spolupráce se předpokládá i v příštím roce.

Video


Galerie


Fakulta ekonomická

Jiří Preis, Michal Mičík

26.05.17


Univerzita zve na festival jógy


Celouniverzitní

26

19.09.17


ELSA Plzeň chystá právnickou party


Studentské organizace

18

18.09.17


Letní škola JuniorFEL je napínavá i zábavná


Fakulta elektrotechnická

158

29.08.17