Západočeskou univerzitu navštívila čínská velvyslankyně

V pondělí 29. května se setkala s rektorem a dalšími členy vedení univerzity, prohlédla si výzkumné centrum RICE a uměleckou fakultu.
Velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR Ma Keqing zavítala nejprve na rektorát, kde ji přivítal rektor Miroslav Holeček. Prorektor Vladimír Duchek poté stručně představil plzeňskou univerzitu s důrazem na spolupráci rozvíjenou s partnerskou provincií Plzeňského kraje Zhejiang. Nedávno se právě z této provincie vrátily po několikaměsíčním pobytu čtyři studentky fakulty zdravotnických studií.

Hosté z čínské ambasády si poté prohlédli halovou laboratoř a další vybrané laboratoře výzkumného centra RICE, kde jim odborníci představili mimo jiné úspěšný chytrý zásahový oděv pro hasiče, a rovněž ateliéry fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Kamila Kolářová

29.05.17

Letní škola zavedla studenty FEL do kolébky jaderného vzdělávání

Fakulta elektrotechnická