Zakladatel nekomerční televizní stanice v Americe navštíví univerzitu a hledá další spolupracovníky

John Honner, producent a zakladatel nekomerční stanice Czech-American TV, která zviditelňuje Českou republiku v zámoří, navštíví 7. června Západočeskou univerzitu. Kromě přednášky, která se odehraje v budově FAV od 14 hodin přivítá další zájemce z řad studentů, kteří by měli zájem se na vysílání televize podílet.

Czech-American TV je nezisková televizní společnost, která se zaměřuje na vysílání vzdělávacích pořadů o českých regionech a kultuře v Americe. Cílem těchto pořadů je zprostředkovat zajímavou formou informace o jednotlivých regionech v Česku americké veřejnosti a rozšířit povědomí o české kultuře, tradicích a zajímavých turistických destinacích. Tato vysílání pravidelně sledují více než dva a půl miliony domácností v šedesáti amerických městech a své příznivce si získala také na internetu.

Organizace spolupracuje s řadou institucí a vzdělávacích zařízení v Česku, konkrétně s Fakultou elektrotechnickou při ČVUT, Masarykovou univerzitou v Brně či Gymnáziem a Jazykovou školou ve Zlíně. Do tohoto unikátního projektu jsou zapojeni také studenti FDULS, FAV, FEK a FPE ZČU.

Cílem setkání, které se odehraje 7. června od 14 hodin v budově fakulty aplikovaných věd v učebně US207, bude podrobně seznámit studenty a zájemce o spolupráci s činností této organizace. Mimo jiné zde budou promítány i ukázky reportáží. Srdečně jsou zváni studenti, kteří mají zkušenosti s programováním, grafikou, designem, webmasteringem či filmováním, baví je angličtina a marketing, rádi by upevnili své stávající zkušenosti, obohatili se o nové a podíleli se na tvorbě zajímavého projektu.

Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

30.05.17


Objevte možnosti zapojení do programů mezinárodní spolupráce


Celouniverzitní

30

06.06.17


Technické fakulty se představily na DronFestu


Celouniverzitní

396

01.06.17


Výstava Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatr se přesouvá do DEPO2015


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

29

01.06.17