Monografie archeologa Ladislava Čapka získala ocenění

Monografie "Historická radnice v Českých Budějovicích ve světle archeologických výzkumů a rozboru hmotných pramenů" autorů Ladislava Čapka z katedry archeologie filozofické fakulty, kterou zpracoval společně s Jiřím Militkým obsadila třetí místo v soutěži pořádané Nadací PRO ARCHAEOLOGIA MEDIAEVALI.
Kolektivní monografie seznamuje s archeologickým výzkumem nádvoří českobudějovické radnice v letech 1996-1997 a stavebně historickým vývojem gotických měšťanských domů, především jejich hospodářského a provozního zázemí, z jejichž dispozice vznikla pozdější starší renesanční fáze radnice v polovině 16. století. Kniha zároveň zpřístupňuje výsledky rozboru materiální kultury, zahrnující kromě pravěké keramiky, soubory středověké a novověké užitkové keramiky a kachlů, gotických a renesančních skel, železných a kovových předmětů a předmětů z organických materiálů (dřeva a kůží). Nově jsou vyhodnoceny výsledky archeobotanického rozboru. Rozbor artefaktů a ekofaktů je sondou do sociálně-ekonomického života obyvatel městských parcel ve středověku až novověku. Kniha je vybavena bohatou kresebnou a obrazovou dokumentací.

Fakulta filozofická

Helena Horová

31.05.17

Pohádkovou inscenaci doplnily barevné kostýmy od studentky FDULS