Výstava Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatr se přesouvá do DEPO2015

Úspěšná výstava se přesouvá z Univerzitní knihovny do kulturní zóny DEPO2015, kde bude k vidění až do 29. června. Slavnostní vernisáž proběhne 8. června od 18 hodin a návštěvníci se mohou opět těšit na autorské čtení Bronislava Kotiše a Matthiase Baumana v českém i německém jazyce.
Studenti ateliérů komiksu a ilustrace pro děti pod vedením Barbary Šalamounové a mediální a didaktické ilustrace pod vedením Václava Šlajcha představí komiksy a ilustrace inspirované tvorbou dvou výrazných německých autorů – Heinricha Hoffmanna a Joachima Meyerhoffa. Oba dva autory spojuje zajímavý lékařský obor – psychiatrie. První jmenovaný v něm profesně působil a založil moderní psychiatrickou kliniku ve Frankfurtu nad Mohanem. Druhému z autorů jej zprostředkoval otec - psychiatr. Dětské zážitky z prostředí psychiatrické kliniky zúročil ve své knize.
Na výstavu všechny srdečně zve fakulta designu a umění Ladislava Sutnara a Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem.

Akce je součástí Česko-německého kulturního jara 2017. Tuto přeshraniční kulturní iniciativu podporují Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Goethe-Institut v Praze, Česko-německý fond budoucnosti a Česká centra v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Kateřina Martínková

01.06.17

Letní škola JuniorFEL je napínavá i zábavná

Fakulta elektrotechnická