Charitativní akce Čteme na dřeň vynesla téměř padesát tisíc korun

Dvě studentky ekonomické fakulty, Aneta Krnáčová a Barbora Frýbertová, zorganizovaly v květnu charitativní akci Čteme na dřeň, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně a zároveň informovat veřejnost o problému dárcovství kostní dřeně.

Dobročinnou akci studentky koncipovaly jako sběr a následný prodej knih. Studenti, zaměstnanci univerzity i široká veřejnost věnovali již nepotřebné knihy do sběrných boxů umístěných nejen v univerzitním areálu. Dohromady se vybralo kolem 2600 knih, které se následně prodávaly na dobročinném bazaru. Minimální příspěvek za knihu byl stanoven ve výši 30 korun a kromě knih mohli návštěvníci zakoupit ručně vyráběné panenky nebo nadační trika.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře industriálního prostoru Papírna, kde byl pro hosty připraven také doprovodný program nesoucí se v literárním duchu. Celkem se podařilo vybrat 45 874 Kč a 10 eur, které jdou v celé své výši ve prospěch Nadace. A protože byla akce úspěšná, můžete se těšit na její druhý ročník.

Galerie


Fakulta ekonomická

Kateřina MODRÁ

02.06.17


U3V oslaví výročí 25 let své existence reprezentačním plesem


Celouniverzitní

42

15.11.17


Budoucí právníci i veřejnost besedovali s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem


Studentské organizace

19

21.11.17


Ekonomickou fakultu povede Michaela Krechovská


Fakulta ekonomická

1062

16.11.17