Charitativní akce Čteme na dřeň vynesla téměř padesát tisíc korun

Dvě studentky ekonomické fakulty, Aneta Krnáčová a Barbora Frýbertová, zorganizovaly v květnu charitativní akci Čteme na dřeň, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně a zároveň informovat veřejnost o problému dárcovství kostní dřeně.

Dobročinnou akci studentky koncipovaly jako sběr a následný prodej knih. Studenti, zaměstnanci univerzity i široká veřejnost věnovali již nepotřebné knihy do sběrných boxů umístěných nejen v univerzitním areálu. Dohromady se vybralo kolem 2600 knih, které se následně prodávaly na dobročinném bazaru. Minimální příspěvek za knihu byl stanoven ve výši 30 korun a kromě knih mohli návštěvníci zakoupit ručně vyráběné panenky nebo nadační trika.

Celá akce proběhla v příjemné atmosféře industriálního prostoru Papírna, kde byl pro hosty připraven také doprovodný program nesoucí se v literárním duchu. Celkem se podařilo vybrat 45 874 Kč a 10 eur, které jdou v celé své výši ve prospěch Nadace. A protože byla akce úspěšná, můžete se těšit na její druhý ročník.

Fakulta ekonomická

Kateřina MODRÁ

02.06.17

Loosův interiér doplnil mobiliář navržený studentkou Sutnarky