Sportovci přivezli z Českých akademických her 39 medailí

Západočeskou univerzitu v Plzni letos na 16. Českých akademických hrách v Praze reprezentovalo 145 sportovců. Ti vybojovali celkem 39 cenných kovů a v celkovém pořadí zajistili naší univerzitě velmi lichotivé 4. místo v silné konkurenci 40 českých vysokých škol.
Titulem akademického mistra se tak mohou pyšnit fotbalisté ZČU, stříbro získaly házenkářky a bronzové medaile přivezli futsalisté a házenkáři. Úspěšné byly ale i další týmy, které si musely vybojovat postup v kvalifikačních turnajích.
V individuálních disciplínách dosáhli na titul akademického mistra ČR atleti – T. Hrochová (1500 m a 3000 m) a T. Klailová (oštěp), plavci – P. Laudová (100 m volný způsob. a 200 m polohový závod), R. Bischof (50 m a 100 m prsa) a M. Šimáček (100 m volný způsob), J. Cimická (lukostřelba) a J. Krych (karate). Další medaile přidali atleti, plavci, badmintonisté, karatisté a lukostřelci v individuálních i týmových soutěžích. Stříbro ve sportovním lezení na obtížnost vybojoval T. Binter.
Letošní České akademické hry uspořádaly společnými silami dvě pražské vysoké školy – ČVUT a ČZU. Ve dnech 18. až 23. června zápolili sportovci z celé ČR o osobní úspěch i o body pro svoje univerzity ve 27 sportovních disciplínách. Reprezentanti ZČU soutěžili v atletice, badmintonu, florbalu, frisbee, futsalu, házené, karate, lukostřelbě, orientačním běhu, plavání, softballu, sportovním lezení a volejbalu.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel ČERVENKA

27.06.17


Zaměstnaci a studenti ZČU si mohou nechat změřit tělesné složení se slevou


Fakulta zdravotnických studií

554

13.09.17


Univerzita zve na festival jógy


Celouniverzitní

26

19.09.17


Pedagogové ze strojnické průmyslovky navštívili laboratoř NTC


Nové technologie - Výzkumné centrum

62

01.09.17