Filozofická fakulta přivítala belgickou delegaci

Delegace parlamentu Valonsko-Brusel se v úterý 1. prosince sešla se zástupci filozofické fakulty.

Delegaci z Belgie přivítal děkan fakulty Pavel Vařeka a prorektorka Tereza Šlehoferová. Po představení Západadočeské univerzity a prezentace její spolupráce s belgickými univerzitami se členové delegace zajímali především o výuku francouzského jazyka na ZČU.  Francouzštinu vyučovanou na ústavu jazykové přípravy prezentovala Pavla Kocourková, Marie Fenclová pak představila výuku francouzštiny na filozofické fakultě. Členy belgické delegace pozdravil také Jacques Lefèbvre, profesor z Mons, který má tento týden na katedře románských jazyků cyklus přednášek o belgické kultuře a literatuře. Účastníci schůzku zakončili možnými návrhy na další spolupráci.

Fakulta filozofická

04. 12. 2015